O badaniach » Optymalizacja

System Inteuron pozwoli Ci na lepsze dostosowanie Twojego serwisu do potrzeb użytkowników. Właściciel każdej witryny dąży do osiągnięcia określonych celów, które sobie postawił decydując się na działalność w Internecie. Szczegółowe analizy statystyczne opisujące ruch użytkowników na witrynie pomagają ocenić stopień realizacji postawionych celów.

Najczęściej właścicielom witryn zależy na tym, aby:

  • ich witrynę odwiedzała jak największa liczba użytkowników, w szczególności tych do których adresowana jest ta strona
  • pozyskać jak największą liczbę lojalnych użytkowników, którzy wielokrotnie będą odwiedzać witrynę
  • czas odwiedzin witryny był jak najdłuższy
  • odwiedzający witrynę zapoznali się z jak największą liczbą podstron (szerokość wizyty)
  • użytkownicy z łatwością mogli dotrzeć do informacji prezentowanych na stronie
  • strona wyglądała atrakcyjnie dla wszystkich użytkowników dysponujących różnymi możliwościami technicznymi środowiska pracy (oprogramowanie oraz komputery)

Można jeszcze wymieć wiele różnorodnych celów, które zależą od charakteru witryny. Przykładowo sklepom internetowym zależy na generowaniu jak największej sprzedaży natomiast właściciele witryn nastawieni na sprzedaż reklam dążą do zwiększenia liczby odwiedzin internautów.

System Inteuron oferuje stały pomiar wielu istotnych parametrów opisujących ruch na witrynie przez 24 godziny na dobę. Stały monitoring tych parametrów umożliwia śledzenie zachowań użytkowników na stronie. Parametry te są prezentowane w czytelny sposób przy pomocy specjalnego interfejsu, w którym użytkownik Systemu Inteuron może wybierać interesujące go zestawienia i wykresy. Jeśli nastąpi niepożądana zmiana takich parametrów, jak liczba wizyt nowych i powracających użytkowników, czy skróci się czas odwiedzin, można natychmiast podjąć działania, które odwrócą niekorzystny trend. Często konieczna jest modyfikacja struktury serwisu, formy prezentacji lub treści publikowanych tekstów. Wprowadzenie tych zmian może uchronić witrynę od rzeczywistej klęski w wirtualnym świecie Internetu.