Pomoc » FAQ
W jaki sposób zainstalować statystyki na witrynie?
Procedura instalacji skryptów pozwalających systemowi Inteuron monitorować witrynę internetową jest bardzo prosta i przebiega w trzech krokach, które opisujemy poniżej.
 1. Zaprojektuj strukturę witryny internetowej, korzystając z opcji Działy::Zarządzanie, która znajduje się w zakładce Administracja.

 2. Pobierz, wykorzystując opcję Skrypty::Skrypty zliczające automatycznie wygenerowany kod wywołujący skrypty. Dla każdej z podstron przygotowany zostanie niezależny kod.

  Pamiętaj, że pełne wykorzystanie możliwości, które oferuje system Inteuron wymaga monitorowania każdej podstrony wchodzącej w skład witryny przy pomocy niezależnego skryptu.

 3. Umieść pobrany kod na właściwej podstronie. Ze względu na wygodę internautów odwiedzających witrynę, zalecamy umieścić go tuż przy końcu pliku HTML.

  Nie należy w żaden sposób modyfikować kodu wywołującego skrypty zbierające dane, ponieważ może to zafałszować wyniki lub uniemożliwić wygenerowanie statystyk.

  Jeśli witryna wykorzystuje technologię ramek (ang. frames), to nie należy umieszczać wywołania skryptów w plikach HTML definiujących strukturę ramek. Powinny zostać umieszczone w plikach definiujących zawartość konkretnych ramek.

Czym różnią się statystyki Inteuronu od statystyk oferowanych przez konkurencję?
Statystyki oferowane przez Inteuron umożliwiają generowanie tych samych zestawień, które są oferowane przez firmy konkurencyjne oraz wyróżniają się między innymi następującymi możliwościami:
 • uzyskiwanie niezależnych zestawień dla dowolnego miejsca w strukturze serwisu
 • prezentacja najpopularniejszych tras, jakimi poruszają się internauci
 • nieograniczony czasowo (Xeuron DS) okres przechowywania i prezentacji danych
 • raporty wysyłane pocztą elektroniczną
 • aktualizacja zestawień co kilkanaście minut
 • zestawiania zbiorcze prezentujące najważniejsze parametry opisujące ruch na monitorowanej witrynie
 • duża liczba monitorowanych skryptów (Xeuron BC - 100, Xeuron DS - 400)
 • rejestracja czasu odwiedzin internautów
 • przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs służący do prezentacji danych
Ponadto klienci Inteuronu nie płacą z góry żadnego abonamentu. Należności są wyznaczane na podstawie faktycznie zrealizowanych odsłon.
W jaki sposób mogę zobaczyć osobne zestawienia dla konkretnej strony w serwisie?
Wygenerowanie takich zestawień jest bardzo proste, należy w interfejsie wybrać opcję „Struktura serwisu” (menu z lewej strony), a następnie poczekać na pojawienie się schematu przedstawiającego strukturę serwisu. Po wyborze na schemacie działu lub podstrony interfejs jest przygotowany na prezentację danych dotyczących wybranego miejsca. Wybierając kolejne zestawienia z menu z lewej strony możemy zapoznać się z danymi tak samo jak dla całej witryny.
Do czego służy zestawienie „paleta kolorów”?
System Inteuron rozpoznaje wszystkie możliwe ustawienia palety kolorów na ekranach komputerów użytkowników odwiedzających monitorowaną witrynę. Zestawienia pokazujące ranking liczby kolorów wykorzystywanych przez internautów pomagają przygotować witrynę w taki sposób, aby prezentowała się ona optymalnie na monitorach użytkowników.
Czy mógłbym się czegoś więcej dowiedzieć o zestawieniach „trasy”?
Każda wizyta internauty na witrynie składa się z kolejnych odsłon poszczególnych podstron. Ciąg tych odsłon tworzy trasę. Analiza tego ciągu pozwala na poznanie najpopularniejszych dróg, jakimi poruszali się internauci odwiedzający monitorowaną witrynę. Zestawienie „trasy” może być pomocne w ocenie struktury serwisu. Jeśli z tego zestawienia wynika, że internauci poruszają się chaotycznie po witrynie i mają kłopoty z odszukaniem interesujących ich informacji, wtedy warto popracować nad przeprojektowaniem całego serwisu. Zestawienie „trasy” zawiera trzy analizy:
 • łącznie - prezentują najpopularniejsze trasy użytkowników oraz czasy ich trwania
 • strony początkowe - prezentują najpopularniejsze podstrony witryny, od których użytkownicy rozpoczynają wizytę na witrynie
 • strony końcowe - prezentują listę podstron, które są ostatnimi podstronami oglądanymi przez internautów
Czy na wszystkich stronach mam umieścić skrypty?
Skrypty powinny być umieszczone tylko na tych podstronach, na temat których chcemy uzyskiwać informacje. Jeśli na którejś z podstron nie umieścimy skryptu, wtedy nie będzie możliwe uzyskanie informacji dotyczących odsłon tej podstrony przez internautów. System Inteuron oferuje dużą liczbę skryptów, które mogą być wykorzystane dla monitoringu witryny. W przypadku małych i średnich serwisów mogą być monitorowane wszystkie podstrony.