O nas » Misja firmy

Misją projektu Inteuron jest oferowanie swoim klientom skutecznego wsparcia w podejmowaniu decyzji biznesowych poprzez świadczenie profesjonalnych usług badawczych takich jak: badania marketingowe, badania ankietowe oraz monitoring serwisów internetowych.

Opracowane przez zespół Inteuronu narzędzia informatyczne umożliwiają wykonywanie szerokiego zakresu projektów badawczych oraz wspomagają efektywne zarządzanie witryną internetową. Narzędzia te są niezbędne w procesie podejmowania decyzji oraz kreowaniu strategii funkcjonowania stron www.

Dostosowując witrynę do potrzeb użytkowników konieczne jest posiadanie szczegółowych informacji opisujących ruch internautów na stronie www. Specjalistyczne oprogramowanie opracowane przez zespół Inteuronu umożliwia poznanie profilu użytkowników oraz sposobu w jaki poruszają się oni po witrynie. Wnioski z analizy uzyskanych w ten sposób danych, mogą być pomocne w modyfikacji witryny, dzięki której wzrośnie jej popularność. W przypadku witryn komercyjnych, takich jak np. sklepy internetowe, wprowadzone modyfikacje mogą przyczynić się do uzyskania jeszcze większych zysków.

Firma Inteuron powstała we Wrocławiu w 2005 roku w wyniku nawiązania współpracy informatyków oraz specjalistów z dziedziny marketingu. Połączenie różnych kompetencji oraz współpraca z wrocławskim środowiskiem akademickim zaowocowała stworzeniem zaawansowanego systemu informatycznego monitorującego ruch internautów na witrynach internetowych.

Z powodu zmian organizacyjnych od dnia 1 grudnia 2007 r. projekt Inteuron jest tymczasowo realizowany przez firmę LEGART.