O badaniach » Cechy systemu

System Inteuron składa się z szerokiego asortymentu produktów, dostosowanych do specyfiki różnorodnych serwisów internetowych. Produkty te wyróżniają się wieloma zaletami, do których można zaliczyć między innymi:

Szeroki zakres badanych parametrów
System Inteuron monitoruje następujące parametry:
 • ilość nowych i powracających użytkowników w zadanym przedziale czasowym
 • analiza sposobu dotarcia użytkownika do strony (np. adresy URL, użyte słowa kluczowe i frazy w wyszukiwarkach, katalogi internetowe)
 • lokalizacja geograficzna internautów odwiedzających witrynę
 • identyfikacja podstron zaczynających i kończących wizytę
 • szczegółowa analiza odsłon (czas wystąpienia i czas trwania)
 • analiza tras, którymi internauci poruszają się po witrynie
 • parametry techniczne środowiska pracy użytkowników (rozdzielczość ekranu i paleta kolorów, system operacyjny, rodzaj przeglądarki internetowej, wersje Flasha, obsługa Cookies i obsługa Javy)
Wysoka funkcjonalność oprogramowania
Oprogramowanie zainstalowane na serwerach Inteuronu charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością, która zapewnia:
 • dostęp do danych przechowywanych od początku instalacji oprogramowania na monitorowanej stronie
 • wysoką skuteczność określenia lokalizacji geograficznej (ponad 90%)
 • częsta aktualizacja danych o odsyłaczach
 • wielopoziomowe monitorowanie witryny
 • weryfikacja adresu witryny podczas zbierania danych
 • rejestrację czasu odwiedzin internautów na stronie
Niezależny monitoring wybranego miejsca w strukturze serwisu

Użytkownik Systemu Inteuron oprócz zestawień charakteryzujących całą witrynę może również uzyskać niezależne zestawienia dotyczące wybranego miejsca w strukturze serwisu. Może to być wybrany dział (węzeł) lub nawet pojedyncza podstrona. Wystarczy tylko wybrać opcję „struktura serwisu” w interfejsie, a następnie zaznaczyć wybrane miejsce, po czym System Inteuron umożliwi prezentację wszystkich zestawień dotyczących tego wybranego miejsca. Takie możliwości Systemu Inteuron mogą być bardzo pomocne dla dużych serwisów internetowych o rozbudowanej strukturze.

Analiza nawigacji użytkowników

System Inteuron pozwala na śledzenie tras, jakimi poruszają się internauci po witrynie. Dzięki zestawieniom prezentującymi trasy można zweryfikować witrynę pod kątem funkcjonalności jej struktury. Jeśli sposób dotarcia do pewnych obszarów witryny jest zbyt skomplikowany, jest to sygnał, aby zmienić architekturę całej witryny.

Rejestracja czasu odwiedzin

System Inteuron rejestruje czas spędzony przez internautów podczas wizyty na witrynie oraz czas, jaki poświęcają na zapoznanie się z poszczególnymi podstronami . Dzięki temu można stwierdzić, które podstrony cieszą się największą popularnością. Jeśli średni czas spędzany na wybranej podstronie jest zbyt krótki, może być to sygnałem do wprowadzenia zmian.

Przejrzysta i wygodna forma prezentacji danych

Dane prezentowane są przy pomocy wygodnego w obsłudze interfejsu, w którym użytkownik Systemu Inteuron samodzielnie może zdefiniować ustawienia wykresów i tabel, które chce analizować. Może np. badać zachowanie się wybranego parametru w wybranych przez siebie przedziałach czasowych. Ponadto wspomniany interfejs ma następujące zalety:

 • możliwość wyboru rodzaju wykresów (wykresy słupkowe, kołowe i liniowe)
 • podział statystyk na dwie grupy: outSite (opisujące użytkowników oraz ich zachowania na zewnątrz witryny) oraz inSite (opisujące zachowania użytkowników w obrębie samej witryny)
 • szeroki zakres ustawień definiowanych przez administratora
 • możliwość łatwego drukowania prezentowanych wykresów

Statystyki zbiorcze

Statystyki zbiorcze to przegląd najważniejszych wskaźników związanych z popularnością całej witryny. Statystyki prezentowane są w formie tabel pogrupowanych według okresu czasu, którego dotyczą.

Raporty wysyłane e-mailem

Istnieje możliwość regularnego otrzymywania za pomocą poczty e-mail raportów opisujących ruch użytkowników na monitorowanej stronie. Postać tych raportów może być dowolnie konfigurowana.

Monitoring witryny przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu

Serwery Inteuronu gromadzą dane przez 24 godziny na dobę każdego dnia w tygodniu. Niezależne moduły gwarantują, że w przypadku zapowiedzianej przerwy technicznej lub chwilowego braku łączności nie ma niebezpieczeństwa utraty gromadzonych danych. Serwery są ulokowane w miejscach, w których mają zapewnione optymalne warunki techniczne. Dzięki temu nie ma problemów z opóźnieniami związanymi z gromadzeniem danych do analiz statystycznych.

Szybka i prosta instalacja oprogramowania

Instalacja oprogramowania polega na wklejeniu tylko 5 linii tekstu do kodu źródłowego strony. Kod ten jest automatycznie aktualizowany. Inteuron korzysta z modelu Application Service Providing, dzięki czemu nie ma konieczności kupowania żadnego dodatkowego oprogramowania, czy sprzętu komputerowego.